آذرمغان
خبري ، سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي ، تحليلي

حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد را به تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای تمامی همشهریان بخصوص خوانندگان محترم آذرمغان مسئلت می نمایم .

پیام یک خواننده عزیز : بایرام گوزلیک دیر،گوزلیک لرسیزین اولسون،بایرام اوموددور،اومودلرینیز گرچک اولسون،نوروز بایرامینیز موبارک اولسون.

خواهشا" پیام های نوروزی را فقط در این قسمت بگذارید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

رییس اداره تعاون ، كار و رفاه اجتماعی گرمی مغان از اشتغال یك هزار و 502 كارگر در كارگاه های به ثبت رسیده این شهرستان خبرداد. رحیم یونسی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد یك هزار و 391 نفر مرد و مابقی زن هستند. وی تعداد كارگاه های به ثبت رسیده در سیستم بازرسی اداره مربوطه را 630 واحد ذكر كرد و گفت: از این تعداد 435 تا 450 مورد فعال و 194 كارگاه راكد گزارش شده است. وی كارگاه های به ثبت رسیده را مربوط به زیرگروه های كشاورزی ، صنعتی تولیدی ، معدن ، ساختمان ، فروش و تعمیرات ، هتل و رستوران (غذاخوری) ، مستغلات ، امور عمومی و اجباری و سایر فعالیت ها عنوان كرد. وی اظهار داشت: بیشترین زمینه اشتغال كارگاهی با 151 نفر كارگر در زیرگروه صنعتی ، تولیدی به ثبت رسیده است.

یونسی همچنین به وصول و رسیدگی به 125 پرونده حقوقی با موضوع كار و كارگر در این اداره اشاره كرد و گفت: میانگین زمانی رسیدگی به این پرونده ها هشت روز بوده است. یونسی گفت: بیشتر این پرونده ها به نفع كارگر مختومه شده و طرفین 17 پرونده نیز با راهنمایی هیات سازش مستقر در اداره، منجر به مصالحه شده است. وی توجه به رفاه كارگران را از اولویت ها و دغدغه های اداره تعاون كار و رفاه اجتماعی گرمی ذكر كرد و افزود: دو مورد اعاده به كار ، وصول و پرداخت مطالبات معوق كارگران پروژه سد عمارت و پیگیری و پرداخت حق سنوات ، مزایا و عیدی سایر كارگران از عملكردهای این اداره می باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

عزيز صحرائي فرماندار مغان در اين جلسه ضمن تبريك سال نو و تقدير از دست اندركاران انتخابات مجلس نهم و نيز تبريك موفقيت حجه الاسلام موسوي بعنوان نماينده منتخب مردم شهرستان مغان در مجلس نهم گزارشي از روند برگزاري انتخابات ارائه كرد و گفت:انتخابات مجلس نهم سالمترين انتخابات در نوبه خود بود و تا كنون هيچ شكايتي دريافت نشده است.

فرماندار مغان همچنين گزارشي از آخرين وضعيت طرحهاي عمراني واشتغالزائي و وضعيت اقتصادي منطقه از جمله راه آهن، سيلو-گلخانه -كارخانجات فلز سديم ،شير آلات قهرمان ،باغات و وضعيت كشاورزي ،ارائه كرد وخواستار پيگيري مجدانه طرحهاي نيمه تمام توسط منتخب مردم شد.

فرماندار مغان با بيان اينكه از روز انتصاب به سمت فرماندار شهرستان براي وحدت و اتفاق بين مسئولين كوشيده است ودر حال حاضر وفاق و همدلي بين روساي ادارات ومسئولين وروحانيت منطقه برقرار است گفت:هميشه كساني هستند كه تلاش مي كنند در بين مسئولان نفاق و تفرقه ايجاد كنند و آب را گل آلود و به اصطلاح ماهي بگيرند.شهرستان مغان نياز مبرم به كار بيشتر دارد.

حجه الاسلام موسوي نماينده منتخب مردم مغان در مجلس نهم نيز با تبريك سال نو از اعضاي هيئت اجرائي ،نظارت ،بازرسي و همه دست اندر كاران برگزاري انتخابات قدرداني كرد و گفت:از رقبا وكانديداهاي محترم ،مردم بزرگوار وشريف شهرستان نيز قدرداني مي نمايم همه ما براي جلب مشاركت حداكثري مردم كه خواست و فرمايش مقام معظم رهبري است و ولايت فقيه اصل مشروعيت نظام است تلاش مي كرديم و حالا كه انتخابات تمام شده همه دست در دست هم و با رفاقت وبرادري جهت حل مشكلات مردم و منطقه خواهيم كوشيد.

وي حضور مردم شهرستان مغان در انتخابات را بسيار با شكوه و حداكثري دانست و گفت:ملت ايران دوستداران نظام را خوشحال و دشمنان را مايوس كردند. نماينده منتخب مردم در مجلس نهم بر وحدت وهمدلي و وفاق در شهرستان تاكيد كرد

حجه الاسلام موسوي با بيان برخي برنامه ها و ديدگاههاي خود گفت:استادگي در برابر زياده خواهي دشمنان نظام،گسترش فرهنگ اصيل اسلامي،دفاع از آرمانهاي امام و انقلاب وشهدا،تقويت بنيه اقتصادي و بالابردن ارزش پول كشور در سطح كشور و توسعه بخش كشاورزي وباغات و تبديل كشاورزي سنتي به صنعتي در منطقه بعنوان محور توسعه جلب  سرمايه گذاران و ايجاد كارخانجات  از اهداف و برنامه هاي اينجانب در دوره نمايندگي ام خواهد بود.

 نماينده منتخب مردم گفت:با هيچ كس بغض و دشمني ندارم و هيچ تصميمي در خصوص تغيير مديران و روساي ادارات ندارم ومسئولي كه شايسته و توانمند است وبراي حل مشكلات مردم مي كوشد دستش را به گرمي خواهم فشرد وبا پشتگرمي من به خدمت ادامه خواهد داد ولي اگر مردم از مسئولي ناراضي باشد و در حل مشكلات مردم كوتاهي كند و خواسته مردم اين باشد كه جابجا شود با  مسئول توانمند ديگري جابجا خواهد شد. وي خواستار مشاوره و راهنمائي هاي تخصصي مديران ومسئولان ادارات شد

در پايان اعتبار نامه حجه الاسلام موسوي توسط فرماندار مغان تقديم شد.منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمی گفت: ما با تدارک 250 اثر تاریخی، اماکن مذهبی و جاذبه‌های سیاحتی، توریستی میزبان سربلندی در ایام نوروز هستیم. گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مسعود ناقلی در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در گرمی اظهار داشت: این شهرستان با جاده‌های مرزی، مناطق بکر طبیعی نظیر جنگل انی، قلعه برزن، روستای داش‌دیبی و دریاچه و سد گیلارلو و برخی از روستاهای سرسبز و قدیمی در خدمت مسافران و گردشگران است تا از آنها پذیرایی مناسب داشته باشیم.وی تصریح کرد: دو مدرسه برای اسکان مسافران فرهنگی در این شهرستان مهیا شده و چندین میهمان‌پذیر و هتل آپارتمان نیز در این شهرستان آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند.

ناقلی از آمادگی کامل شهرداری در پاکسازی و رفت و روب شهری، ترمینال و آژانس‌های برون و بین‌شهری در این ایام خبر داد و خاطرنشان کرد: نمازخانه‌ها، مساجد و بخشی از اماکن پذیرایی مهیای استقبال از گردشگران نوروزی هستند.

به گزارش فارس، رئیس میراث فرهنگی گرمی اضافه کرد: با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مسابقات و برنامه‌های فرهنگی، نمایش‌های خیابانی، برپایی سفره هفت سین در پارک شهر تدارک دیده شده و در کنار آن گروه‌ها و اکیپ‌های بازرسی ما به همراه مرکز بهداشت در قالب اجرای طرح بسیج سلامت عمومی نظارت‌های خود را گسترش می‌دهند.وی ادامه داد: نوروز امسال 37 هزار نفر گردشگر وارد شهرستان گرمی شدند که نوروز 91 پیش‌بینی می‌کنیم این رقم به بیش از 45 هزار نفر برسد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

 با گذشت پنج سال از اجرای طرح 10 هکتار مجتمع گلخانه‌ای شهرستان گرمی، فاز اول آن با کاشت محصولات متنوع در حال بهره‌برداری است . به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اردبیل صبح امروز در جریان بازدید از این مجتمع گلخانه‌ای اظهار داشت: مجتمع گلخانه‌ای آنقولار گرمی از سال 85 و با حضور سرمایه‌گذاران و فعالان بخش کشاورزی فعالیت خود را آغاز کرده و در 10 هکتار در حال تکمیل شدن است.

خلیل نیکشاد خاطرنشان کرد: بعد از گذشت پنج سال از فعالیت برای به بهره‌برداری رساندن این پروژه فاز اول آن در پنج هکتار در حال بهره‌برداری است که سبب شده 38 نفر در این مجموعه مشغول فعالیت باشند.وی یادآور شد: این مجموعه با هدف تولید محصولات کشاورزی و استفاده صحیح از منابع آب و خاک و کنترل مناسب بر رشد، توسعه و بالندگی محصول در فصول مختلف بدون شرایط اقلیمی در حال شکل‌گیری و بهره‌برداری است.معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت:‌ تلاش می‌شود در این مجموعه محصولات گلخانه‌ای با کیفیت و کمیت تولید و روانه بازار شود تا بخشی از مشکلات کار‌آفرینی برای مهندسان کشاورزی برطرف شود.

نیکشاد در ادامه سخنان خود بیان داشت: بر همین اساس شهرک گلخانه‌ای گرمی با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 300 میلیون تومان در قالب 17 سالن و به ابعاد 2 هزار و 240 متر‌مربع در حال احداث است.این مسئول ادامه داد:‌ سایت گلخانه‌ای که به صورت مجتمع از طریق سازمان جهاد کشاورزی مورد حمایت قرار گرفته و در حال تکمیل شدن است در آستانه کشت و زرع واقعی قرار گرفته و انتظار می‌رود به صورت مجزا در سالن‌های مشخص شده آن کشت متنوع انجام شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان داشت: همه زیر‌ساخت‌های این مجموعه از مجاری قانونی و طبق ضوابط ساخت و ساز مهیا شده و با توجه به مسایل هزینه فایده و بهره‌وری و راندمان بالای آن تولید کیفی و مطلوب مورد انتظار است.نیکشاد تصریح کرد:‌ این نوع صنعت به طور خاص در مناطق شمال استان و به مفهوم واقعی مناطق گرمسیر و معتدل بیشتر در شهرهای گرمی، بیله‌سوار و پار‌س‌آباد رونق گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود اذعان داشت:‌ برای اولین بار خیار گلخانه‌ای کشت شده در این مجموعه در حال عمل‌آوری و ثمر‌دهی است که پیش‌بینی می‌کنیم هزار تن محصول خیار از این گلخانه برداشت شده و روانه بازار مصرف شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

لینک خبر    ،      اولین اظهارات دایی پس از سانحه رانندگی  ،   عکسی دیگر از دایی
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

طلاب حوزه علمیه ولیعصر (عج) خواهران گرمی با كسب امتیاز لازم در مرحله منطقه ای به المپیاد كشوری راه یافتند.رحیمه همرنگ مسوول حوزه علمیه ولیعصر (عج) خواهران گرمی به خبرنگار ایرنا گفت: صغری یاری زاده و كبری نباتی با كسب امتیاز لازم به مرحله منطقه ای المپیاد علمی سطح دو علوم حوزوی به المپیاد كشوری راه یافتند.

وی افزود: المپیاد علمی حوزه های علمیه خواهران كشور بر اساس اعلام قبلی اوایل سال آینده در قم برگزار خواهد شد. وی با اشاره به قابلیت های علمی طلاب حوزه علمیه ولیعصر (عج) گرمی گفت: این حوزه قبلا در رشته های ادبیات عرب و فقه و اصول رتبه نخست المپیاد كشوری حوزه های علمیه خواهران رابه دست آورده بود. وی اظهار داشت: حوزه علمیه ولیعصر گرمی در سال 1379 تاسیس شده و هم اكنون 135 طلبه دارد. تاكنون 68 دانش آموخته از این مركز علمی فارغ التحصیل شده اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

مطلب زیر را یک خواننده برای آذرمغان ارسال کرده است که بدون دخل و تصرف تقدیم می شود و آذرمغان آمادگی انتشار جوابیه احتمالی مخابرات را دارد :

امروز برای کار اداری به مخابرات ( ساختمان هلال احمر ) رفته بودم . به قسمت امور صدور قبض وارد شدم . در حین اینکه کارم را به کارمند محترم گفتم وجود سطل های قرمز رنگ بزرگ توجه ام را جلب کرد . کمی که دقت کردم  دیدم سقف چکه می کند و کارمندان برای جلوگیری از پاشیده شدن آب  آن سطل ها را گذاشته اند . تا وی کار مرا انجام دهد یواشکی این عکس ها را گرفتم ....

در حالیکه گفته می شود شرکت های مانند مخابرات بعلت درآمدزایی می تواند هزینه خود را تأمین نماید و از طرف دیگر سوراخ بودن سقف ساختمان جدید الاحداث کمی قابل تأمل است . می خواستم از کنار این موضوع بی تفاوت بگذریم دلم به حال کارمندان آن اتاق سوخت. چطوردر میان چکه های آب به امورات مردم رسیدگی می نمایند!! البته نمی دانم آیا کارمندان این موضوع را به ریاست مخابرات انعکاس داده اند ؟؟!!!

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

رییس جمعیت هلال احمر گرمی مغان گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر این شهرستان روز شنبه سرنشینان 120 خودروی گرفنار در جاده های برف گیر منطقه را از برف و كولاك نجات دادند. عبدالحسین نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از خودروها قادر به حركت نبودند و بیش از 400 نفر از سرنشینان خودروها در پایگاه های امداد و نجات قرا آغاج و گردنه لنگان در محور اردبیل - گرمی اسكان یافتند. وی گفت: دهها بسته خرما، بیسكویت، نان خشك، تن ماهی ، كنسرو و سایر مواد غذایی بین مسافران اسكان داده شده توزیع شد.

نجفی اضافه داد: پنج اكیپ گشت امداد و نجات جمعیت هلال احمر گرمی مغان همچنان در حال آمده باش هستند و گشت كنترل در جاده های مواصلاتی این شهرستان همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرنگار ایرنا راهداران گرمی مغان برای بازگشایی راههای مناطق كوهستانی و دورافتاده در بخش های مركزی ، انگوت و موران گرمی به صورت شبانه روزی تلاش می كنند. شهرستان گرمی مغان در 90 كیلومتری شمال اردبیل واقع است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

در حالیکه روزهای پایانی را سپری می کنیم نفوذ توده هوای سرد موجب افت شدید دما و بارش باران و از دیشب برف گردید . بارش برف که از صبح امروز شدت گرفت همراه با کولاک بود و موجب یخبندان معابر و جاده ها گردید . بارش برف و سردی هوا گرمی فرا رسیدن عید را از اذهان گرفت گویا که اوایل فصل زمستان است .

مسافران و رانندگانی که قصد سفر به شهرستان گرمی را دارند تجهیزات ایمنی را بهمراه داشته باشند .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

درراستاي اشاعه كارهاي خلاقانه ونمايش خلاقيت ها وتوانمند يهاي دانش آموزان ،هنرستان الزهرا شهرستان گرمي ،نمايشگاهي ازدست ساخته هاي دانش آموزان ازمحتواي درس دين وزندگي برگزار كرده كه مورد توجه خيل عظيم دانش آموزان ودبيران محترم دين وزندگي قرار گرفت. دراين نمايشگاه حدود40 اثربرجسته ودست ساخته هاي دانش آموزان درزمينه هاي مختلف علمي به نمايش گذاشته شده بود.مديرمحترم مدرسه هدف از برپايي نمايشگاه رانشان دادن استعدادهاي درخشان وايجاد خودباوري دردانش آموزان دانستند.

منصوري زاده معاون پرورشي وتربيت بدني ازنمايشگاه دست ساز دانش آموزان بازديد نموده وازنزديك با خلاقيت ونوآوريهاي علمي دانش آموزان آشناشدند.وروز سه شنبه مورخ 23/ 12 /90 دبيران دين وزندگي منطقه ازنمايشگاه بازديد وآثاربرتر راانتحاب كردند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

- به منظور درك وآشنايي عميق معلمان بامفاهيم آيات قرآن ،مرحله استاني مسابقه آنلاين ترجمه وتفسير  آيات قرآن (صدآيه اول سوره آل عمران براساس تفسيرنمونه) باحضور نفرات برتر مناطق ونواحي 19 گانه درپژوهشسراي باباصفري اردبيل بصورت متمركز برگزارشد. خانم صغري پناهي دبيرمحترم ديني وقرآن مدرسه نمونه دولتي عفت مديريت آموزش وپرورش شهرستان گرمي رتبه اول اين مسابقات راكسب وبه مرحله كشوري راه يافتند.

- دانش آموز سميرا مبشر رئيس شوراي دانش آموزي دبيرستان الزهرا ازمديريت آموزش وپرورش شهرستان گرمي باكسب دومين آرا درانتخابات رؤساي شوراي دانش آموزي به عنوان مشاورمديركل آموزش وپرورش استان اردبيل انتخاب شد .

- راه يافتگان هنرجويان هنرستانهاي منطقه گرمي به مرحله كشوري درمسابقات علمي وكاربردي كه اسامي آنها به تفكيك رشته هاي تحصيلي بشرح ذيل مي باشد: برق صنعتي – مهدي طهماسبي وپيمان عالي، تراشكاري وفرزكاري – مهدي مديري وعلي طالبي، نگارگري- زهراتقوي ومريم عباسي،طراحي دوخت- نسرين ميرزايي،الكترونيك- هادي نامور، حسابداري- رضا آزادي .

- راه يافتگان دانش آموزان پايه اول متوسطه منطقه گرمي به مرحله كشوري درمسابقات علمي كه اسامي آنها به قرار زير مي باشد:سپيده جهاني- الهه عسگري- مهناز فرد- فاطمه صانعي- مهوش قليزاده- الهه ممي زاده- مريم اسلامي- مهسا ميرزازاده- سميرا سيفي زاده- معصومه محمدزاده .

- به منظور تثبيت وكاربردي نمودن  آموخته هاي فراگيران ولذت بخش نمودن فرايند ياددهي – يادگيري وانجام فعاليتهاي عملي دركنار فعاليت تئوري،مرحله قطبي مسابقات آزمايشگاهي علوم تجربي دوم راهنمايي باحضوردانش آموزان مناطق مشگين شهر،لاهرود،ارشق،انگوت وگرمي درمدرسه راهنمايي عصمت شهرستان گرمي برگزارشد.

دانش آموزان باانجام آزمايشهاي مختلف علمي ،توانمند يها وقدرت علمي خودشان را به نمايش گذاشتند ودرپايان مدرسه راهنمايي بحرالعلوم گرمي باامتياز33/95 رتبه اول اين مسابقات را كسب نمودند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

حجه الاسلام صفری در خطبه های نماز جمعه اين هفته: مردم ايران در 12 اسفند به ندای رهبر معظم انقلاب لبيک گفتند و حماسه بزرگ آفريدند و بر صورت دشمن سيلی محکمی کوبيدند.

آقای صفری در ادامه سخنان خود گفت: بيش از شش ماه بود دشمنان اين ملت تلاش می کردند که کاری کنند که مردم در انتخابات شرکت نکند. آمريکا از تمام امکانات سياسی ، اقتصادی ، رسانه ای خود استفاده کرد ، در حالی که به زمان انتخابات نزديک می شديم تحريم نفتی ، تحريم بانک ملی ، از يک طرف ، سلسله ترور دانشمندان از طرف ديگر ، تهديد به حمله نظامی از طرف سوم ، بکار بردن تمام رسانه های قدرتمند که در دست داشتند از طرف چهارم ، تلاش کردند انتخابات کم رونق باشد. در داخل نيز به اصحاب فتنه مأموريت دادند که انتخابات را تحريم کنند و آنها نيز انتخابات را تحريم کردند.

خطيب نماز جمعه گرمی گفت: همه منتظر بودند که 12 اسفند برسد تا ببينند ثمره اين همه تلاش چه شد. همه با ترديد سخن می گفتند فقط مقام معظم رهبری چند روز قبل از انتخابات با صراحت و قاطعانه فرمودند مردم سيلی سختی به صورت دشمن خواهد نواخت. روز انتخابات فرارسيد صدها خبرنگار داخلی ، خارجی خود را برای مخابره خبر انتخاباتی آماده می کردند دشمن پيش بينی کرده بود و می خواست که شرکت مردم زير 40 در صد باشد. ولی در روز انتخابات مردم گروه گروه به پای صندوقهای رآی آمدند و با حضور 64 درصد سليلس محکمی که رهبر انقلاب پيش بينی کرده بود به صورت دشمن کویيدند.

وی افزود : حضور سيی ميليونی مردم در انتخابات کار خود را کرد که اثر زودهنگام آن را در سخنان اوباما ديديم. او در جمع يهوديان گفت که من قصد جنگ باايران ندارم و رقبای خود را که دم از جنگ می زنند مذمت کرد.اين اوّلين اثر حضور بود که قطعا در آينده بيشتر خود را نشان خواهد داد.

آقای صفری در آخر خطبه های خود از وضعيت نامطلوب سطح شهر وخيابانها انتقاد کرد و گفت اين اعتباری که در سفر رياست جمهوری برای مرمت سطح شهر تخصیص يافت چه شد؟ وی در ادامه از عدم پيشرفت مسکن مهر در شهرستان گرمی ، پيشنهاد کرد زمين و وام را به خود مردم بدهيد خودشان بسازند.منبع

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمی مغان رتبه اول ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل را كسب كرد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمی گفت: امسال این اداره از نظر جذب هنرمند ، اجرای برنامه های فاخر هنری ، حضور چشمگیر در جشنواره های شعر تبریز و تهران ، با محتوا بودن برنامه های دهه فجر و انجام وظایف محوله در مقایسه با سایر ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل رتبه نخست استان اردبیل را احراز كرد.

محب الله فتاحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این عنوان با ارسال نامه و تقدیرنامه ای از سوی اداره كل مربوطه اعلام و طی آن از كاركنان و هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمی قدردانی شده است. وی از به ثبت رسیدن انجمن های شعر و ادب ، فن آوری اطلاعات ، هنرهای تجسمی و خوشنویسی این اداره در سال جاری خبرداد و گفت: با فعال شدن این انجمن ها بر شمار اعضای آنها افزوده شده است.

وی همچنین از شكل گیری انجمن موسیقی گرمی خبرداد و ابراز امیدواری كرد با به ثبت رسیدن این انجمن گام بلندی برای ساماندهی هنرمندان و فعالان موسیقی منطقه گرمی برداشته شود. وی توسعه بیمه هنرمندان را از اهداف تشكیل انجمن های هنری دانست و گفت: تلاش می شود با توسعه پوشش بیمه هنرمندان رشته های مختلف از دغدغه فكری آنها كاسته و زمینه خلاقیت های هنرمندان گرمی فراهم شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

کلیک کنید
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله 

- مدیر شركت آب و فاضلاب شهری گرمی از توسعه و اصلاح شبكه آب شهر گرمی خبرداد. رسول جانی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال شبكه آب شهر گرمی به وسعت یك هزار و 698 متر توسعه و به اندازه 720 متر اصلاح شده و 5/2 كیلومتر دیگر هم در حال اصلاح می باشد.

وی به نصب بیش از 900 انشعاب آب شهری در گرمی اشاره كرد و گفت: در سال جاری 81 انشعاب آب شهری استاندارد سازی شده است. وی شستشوی مخازن و شبكه توزیع آب شهری هر شش ماه یكبار ، انجام عملیات شستشوی مخازن هر سه ماه یك بار و زیرسازی ، جدول گذاری و آسفالت محوطه تصفیه خانه آب شهر گرمی را از دیگر اقدامات این شركت ذكر كرد.

- مدیر اداری و اجرایی مجامع امور صنفی گرمی از تشكیل پرونده برای 152 واحد صنفی متخلف و معرفی آنها به تعزیرات حكومتی این شهرستان خبرداد. اسدحامدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال وصول شكایات و گزارش های مردمی مبنی بر تخلف برخی از صنوف گرمی ، بررسی های لازم اعمال و متخلفین با پرونده تنظیمی به تعزیرات حكومتی معرفی شدند.

وی همچنین به كشف و ضبط 16 هزار و 824 نخ انواع سیگار قاچاق در شهرستان گرمی اشاره كرد و گفت: واحد بازرسی و نظارت مجامع امور صنفی گرمی با همكاری ادارات تعزیرات حكومتی ، شبكه بهداشت و درمان ، اماكن عمومی و دامپزشكی این شهرستان در تعطیلات نوروزی هم با برقرار كردن گشت های بازرسی عملكرد صنوف را زیر نظر خواهند گرفت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گرمی مغان از مرمت و بهسازی گلزای شهدای این شهرستان خبرداد. یاسر شاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از گلزارهای شهدای گرمی بهسازی شده و تلاش برای مرمت و بهسازی چند گلزار باقیمانده ادامه دارد.

وی به برگزاری 21 یادواره شهدا در گرمی در سال جاری اشاره كرد و گفت: یادمان شهدای انقلاب و دفاع مقدس با هدف پاسداشت ارزش های دفاع مقدس و انتقال پیام شهدا به نسل های جوان جامعه از برنامه های اولویت دار بنیاد شهید است و برگزاری آنها در سال آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

وی برپایی چهار نمایشگاه عكس ، نصب چندین تابلوی فلزی و فلكس شهدا در معابر عمومی ، 420 متر دیوار نویسی با مضامین ایثار و شهادت و نشر وصیت نامه شهدا در نشریات محلی را از عملكردهای واحد پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گرمی در سال جاری برشمرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

فرماندار سرعین گفت: برای استقبال از مسافران نوروزی و گردشگران علاقمند حضور در شهرستان سرعین 250 مرکز اقامتی و سکونت مسافران در نظر گرفته شده است.  به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کاظم دبیر عصر امروز در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان سرعین اظهار داشت: با هماهنگی تمام دستگاه‌های شهرستان و مسئولان خدمات‌رسان این شهرستان در آمادگی کامل برای پذیرایی و اسکان مسافران قرار دارند و هیچ ضعف و نقصی نیز در این زمینه وجود ندارد.وی تصریح کرد: این مراکز اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، میهمان‌پذیر و مسافرخانه هستند که آماده پذیرش گردشگران نوروزی هستند.

دبیر از تدارک 200 خانه استیجاری نیز برای این ایام خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش 30 درصدی مسافرت‌های نوروزی در سال 91 پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 1.5 میلیون مسافر و گردشگر وارد سرعین شهر چشمه‌های بهشتی شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  | 

منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اردبیل در مسیر توسعه واقعی خود نیاز به جنبش عظیم شایسته‌ سالاری و حضور فرهیختگان دارد. منتخب مردم اردبیل در مجلس نهم 12 اسفند را پیروزی ارزش‌ها و اصول واقعی اسلامی دینی و مکتبی توصیف کرد و افزود: در این انتخابات مرام پاک و مقدس انسان ها بر غنای جهالت پیروز شد و چهره از تزویر‌گرایی برداشته شد که قصد داشتند پول و امکانات مختلف برای رای گرفتن خود توزیع کنند.

حقیقت‌پور تصریح کرد: مردم در 12 اسفند به ناکار‌آمدی چنین انسان‌هایی نه گفتند و مردم نیز پاسخی دندان‌شکن به کاندیدا‌هایی زدند که حرمت انسان‌ها را زیر پا گذاشته بودند.وی با اظهار تاسف از برخی اقدامات تنش‌آفربن در به هم زدن تعادل اقوام و قومیت‌ها ادامه داد: خواسته انتخابات وحدت اقوام و نگاه ارزش‌مدارانه به آنها بود.

کاندیدای جبهه متحد اصولگرایی ابراز داشت: بنده به عنوان نماینده افتخاری مغان به یقین در مجلس نهم مدافع حق آنها خواهد بود و پروژه‌های اساسی این خطه را نظیر پروژه راه‌آهن بین‌المللی اردبیل ـ مغان ـ قفقاز و احداث سد خدا‌آفرین و رسیدگی به وضع اسفناک کشت و صنعت را در دستور کار قرار می‌دهم.منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  |